Jerzwałd - dawniej Gerswalde
Forum Wolnej Wypowiedzi

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stanisław Mikulski w Jerzwałdzie
Autor Wiadomość
mirekpiano 

Wysłany: 2011-03-22, 16:03   Stanisław Mikulski w Jerzwałdzie

Od dwóch lat aktor przyjeżdża do Jerzwałdu, zawsze w czerwcu na Zjazd Nienackofanów.
W 2009 roku byłem na tym spotkaniu, w sieci są materiały ( youtube, fotogalerie).
w 2010 roku był również, tym razem z odtwórcami ról chłopców w serialu Pan Samochodzik i Templariusze.

http://www.youtube.com/re...w+Mikulski&aq=f

W 2009 roku dowiedziałem się, że Pan Mikulski nigdy wcześniej w Jerzwałdzie nie był i nawet osobiście nie poznał pisarza Zbigniewa Nienackiego.
Od wielu lat aktor pomieszkuje na poj. Iławskim. Podobno ma domek nad jez. Gil

poniżej fragment programu "Kawa czy Herbata" nagranego w Iławie.
http://www.tvp.pl/styl-zy...eziorach/619011

mikulski_jerzwald_04.jpg
spotkanie ze Stanisławem Mikulskim w Jerzwałdzie w 2009 roku
Plik ściągnięto 386 raz(y) 107,62 KB

uid_f2b62c42c334a2349f434f11352ceb391269081872858_width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg
Plik ściągnięto 509 raz(y) 58,58 KB

Tomasz 

Wysłany: 2012-11-16, 09:17   

Wczoraj w Łodzi, w hotelu Holiday Inn, przy ul. Piotrkowskiej, pan Stanisław Mikulski, podpisywał swoją autobiografię, pt. "Niechętnie o sobie". W środę nabyłem tą książkę, a wczoraj udałem się na to spotkanie. Po uzyskaniu dedykacji udało mi się zamienić parę słów z "Klossem". Porozmawialiśmy trochę o Jezioraku, Jerzwałdzie, a więc miejscach, które dobrze zna i przebywa w okresie letnim. Zapytałem czy w przyszłym roku zawita do Jerzwałdu? Odrzekł, że jeśli ktoś Go odwiedzi nad jez. Gil i zaproponuje to bardzo chętnie, nie odmówi. Poniżej kilka fotek z wczorajszego spotkania.

mirekpiano 

Wysłany: 2012-11-16, 22:59   

Tomasz,
milo Cie widzieć. Napisz proszę coś o autobiografii Mikulskiego. Jakie są twoje odczucia po lub w trakcie lektury. Ja jestem w ciaglej trasie koncertowej. Dzis z Malickim w Ossie k. Bialej Rawskiej, jutro w Toruniu i powrót nad Jeziorak. Stanislawa Mikulskiego( Klosa) spotkalem na Quizie o TVP na jej 60- leciu, w dniu 29.10 2012 na Woronicza i to w obecności Emila Karewicza ( Brunera).Stawiałem tam wlasnie fortepian dla Wlodzimierza Korcza i Grzeska Markowskiego, który zaśpiewal slynną wokalizę z serialu "O7 zgloś się ". Nie wszyscy wiedzą, że to wlasnie leader zespolu Perfect zaśpiewal ten utwór. Pikanterii dodaje fakt, że Grześkowi zmieniono imię w czolówce.

Tomasz 

Wysłany: 2012-11-17, 12:20   

Oczywiście napiszę. Na razie jestem w trakcie lektury. Bardzo fajnie napisana, wciąga i to mocno :-) Dużo zdjęć z przekroju całej już 60-letniej kariery. Jak skończę to pokuszę się o małą "recenzję".

[ Dodano: 2012-11-19, 14:45 ]
Jestem już po lekturze przeszło 400-to stronnicowej autobiografii. Bardzo ciekawie napisana książka, przez bardzo ciekawego, chociaż zupełnie zwyczajnego, człowieka. Ci, którzy lubują się we wszelkiego rodzaju plotkach, pikantnych szczegółach z życia prywatnego i innych tego typu wątpliwych sensacjach na szczęście nie znajdą tutaj nic dla siebie. Pan Stanisław opisuje przebieg całej swojej kariery. Od początku lat 50-tych i gry w teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, aż do bieżącego roku i projekcji nowej stawki - "Stawka większa niż śmierć". Są też rozdziały poświęcone rodzinie, wyjazdom zagranicznym, mowa o stanie wojennym i jak się zachowywali wówczas niektórzy koledzy z teatru Mikulskiego. O Jerzwałdzie też jest mowa i o Mazurach, a także osobiste, rodzinne tragedie popularnego Klossa oraz wiele śmiesznych ciekawostek i anegdot. O Mikulskim wypowiadają się też inni słynni aktorzy, jak: Beata Tyszkiewicz, Emil Karewicz, czy Magdalena Szejbal. Gorąco polecam.

mirekpiano 

Wysłany: 2014-08-30, 09:57   

mirekpiano napisał/a:
poniżej fragment programu "Kawa czy Herbata" nagranego w Iławie.
http://www.tvp.pl/styl-zy...eziorach/619011

W ostatnich sekundach :
Panie Stanisłwie, No to co? Moze byśmy popłyneli do Jerzwałdu?
- Oczywiście
To jakieś tam drobne 30 km
- Ale to drobiazg
Ale na obiad to się wyrobimy.
- Jesli nie na obiad to na podwieczorek.

Panie Stanisławie. Następnym razem, na obiad i podwieczorek zapraszam do nas.
Pianoforte/ Jerzwałd 17

mirekpiano 

Wysłany: 2014-08-30, 10:07   

oto relacja ze spotkania Stanisława Mikulkiego w raz z odtwórcami głównych rol harcerzy z filmu " Pan samochodzik i templariusze"

http://piekarska.blog.pl/?tag=jerzwald

oraz
http://piekarska.blog.pl/?tag=jerzwald

ps_i_harcerze.jpg
Plik ściągnięto 107 raz(y) 60,67 KB

mirekpiano 

Wysłany: 2014-08-30, 22:50   

filmik w temacie
https://www.youtube.com/watch?v=SW66WxaXVxY

Tomasz 

Wysłany: 2014-11-27, 09:49   

Z przykrością informuję iż dzisiaj - 27.11.2014r - zmarł STANISŁAW MIKULSKI :-( Jest mi tak niezmiernie smutno, że nie jestem w tej chwili nic więcej napisać...

[ Dodano: 2015-01-20, 09:58 ]
http://pansamochodzik.ok1.pl/viewtopic.php?t=2975

Link na forum Pana Samochodzika, z ostatnią rozmową telefoniczną naszego forumowego kolegi, ze Stanisławem Mikulskim. Miał to być wstęp do wywiadu, którego Pan Stanisław już nie zdążył udzielić.

Odpowiedz do tematu