Koncert chopinowski w Zalewie

Edukacyjne Kulturalne Widowiskowe

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka, Ewingi

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Koncert chopinowski w Zalewie

Post autor: mirekpiano »

15 ego czerwca planujemy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zalewskiej zorganizować taki koncert w Sali MGCK.
Szczegóły wkrótce.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Dla Zalewa zrobimy wyjątek i "Chopin Przyjechał", jedna z cyklicznych imprez w Roku Chopinowskim pod patronatem TVP i Polskiego Radia odbędzie się u nas bez żadnego wsparcia obecnego Burmistrza. Firma Pianoforte Concert Management z Jerzwałdu wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Zalewskiej zapewnią wysoki poziom tego koncertu.
Swój udział zapowiedzieli dyrektor artystyczny Józef Herold oraz dyrektor generalny Maciej Herold, główni organizatorzy całego cyklu pt.: Chopin Przyjechał" http://www.chopinprzyjechal.pl jak również legendarny już redaktor muzyczny PR i muzykolog, a ostatnio Wiceprezes Zarządu Polskich Nagrań - Jan Popis http://www.polskienagrania.com.pl
Pozostało nam jeszcze zaprosić godnego pianistę. Ja myślę o zaproszeniu genialnego pianistę Jerzego Godziszewskiego, który zdobył wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1960 rok) oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Witolda Małcużyńskiego. Przypomnę w tym miejscu, że I Nagrodę na tym Konkursie zdobył Maurizio Pollini, dziś uważany obok naszego Krystiana Zimermana za największego współczesnego pianistę świata.
Wkrótce dowiemy się czy będzie mógł u nas zagrać.
O pianiście poczytajcie na:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Godziszewski

przeczytałem w jakiejś recenzji:
"Jerzy Godziszewski swoją najnowszą płytą daje mistrzowski pokaz pianistyki, którą coraz rzadziej można już spotkać. Interpretacje utworów na płycie cechuje wielka dbałość o jakość dźwięku i o logikę narracji. Przede wszystkim jednak w grze Jerzego Godziszewskiego jest to coś, co wrażliwego słuchacza przenosi w krainę piękna muzyki. Po wysłuchaniu takiej płyty chciałoby się powiedzieć: "jakie to było piękne".
Załączniki
61159.jpg
61159.jpg (27.94 KiB) Przejrzano 14100 razy
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

tylko czy ktoś to doceni?
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Nie robię tego dla własnej chwały, tylko chcę dotrzeć do wrażliwości ludzi i pokazać im odrobinę piękna, jakże potrzebnego w ich szarej codzienności.
W żadnym wypadku, osobiście nie oczekuję za to niczego.
Gość

Post autor: Gość »

Zalewskie Społeczeństwo Odwykło już od Imprez i rozrywek Kulturalnych.
Ze względu na brak funduszy finansowych (?)
Przyda się odmiana sam osobiście nigdy nie przepadałem za muzyką fortepianową.
Mirek zabrał mnie niedawno na Swoje wojaże był to Olsztyn.
Po powrocie do domu stwierdziłem ze muzyka poważna jest potrzebna
Nawet można odpocząć i zrelaksować przy słuchaniu tą muzykę trzeba zrozumieć
brzmienie jest piękne chowają się nowości typu Disco Polo, Metal, i inne…
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

Finanse to są, tylko brakuje ludzi wśód rządzących co by je potrafiło racjonalnie wydawać.
Ja jestem tylko prostym człekiem co hoduje krowy mleczne i dorabia w tartaku ( lub raczej odwrotnie) ale jak obserwuję kolejne rządy zalewskich burmistrzów to mi się ż...ć chce. Tylko jakieś afery albo totalne ignorowanie wyborców.
Kultury za grosz!
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

I ja właśnie poprzez kulturę chcę dotrzeć również do tych ignorantów i aferzystów aby wreszcie OPANOWALI SIĘ.
Gość

Post autor: Gość »

BRAWO !!!

Na pewno to otworzy oczy szeroko niektórym ignorantom, aferzystom i tym,
którym dobro materialne jest ważniejsze od rozrywki i imprez kulturalno - edukacyjnych

Właśnie dobrocią można więcej zrobić nawet szybciej można zniszczyć i upokorzyć wroga,
Niż walczyć z nim.Jeśli będzie za darmochę to frekwencja 100%.
Należałoby przygotować odpowiednią Reklamę i wymienić sponsorów.
To jest ważne ludzie pamiętają dobroczyńców
Menu przebiegu Repertuar Koncertu

Z mojej strony gratuluję pomysłowości i do Zobaczenia na Koncercie

... a mnie można odwiedzać codziennie ...
grazynan
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-04, 21:38
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: grazynan »

Świetny pomysł. Mam nadzieję, że uda mi się przyjechać.
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

Czekam na kolejne informacje w związku z koncertem w Zalewie. Mam nadzieję, ze uda mi się przyjechać :) Jestem bardzo ciekawa :)
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z Jerzym Godziszewskim. Niestety Profesor nie może zagrać u nas w tym terminie. Powiedział, że chętnie to uczyni jesienią.
Tak więc szukam innego pianistę na 15 czerwca.
Awatar użytkownika
Eugen
Posty: 76
Rejestracja: 2010-02-08, 19:19
Lokalizacja: Półwieś

Post autor: Eugen »

Mirek,
ładnie tu wypadłeś.
http://www.youtube.com/watch?v=Mw3zfx0aJfk
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Mamy już wszystkie dane o koncercie.
Od jutro będą wywieszone plakaty.
15 czerwca o godz. 18.00 w Sali Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Zalewie zagra Aleksandra Mozgiel, która ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej - Zydroń. Studiowała także w Paryżu i Hanowerze.

Jest laureatką ponad 30. nagród krajowych i zagranicznych, m.in. I Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Krakowie, I Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi, II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Illzach we Francji, II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Johannesa Brahmsa w Austrii, Laureatka Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Jej studenci i uczniowie zdobywają nagrody i wyróżnienia na konkursach pianistycznych.Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Polskiej Telewizji

źródło: www.chopinprzyjechal.pl

koncert poprowadzi Dominika Matuszek z Bydgoszczy
Załączniki
img302a.jpg
p_amo.jpg
p_amo.jpg (10.27 KiB) Przejrzano 13827 razy
Ostatnio zmieniony 2010-05-24, 20:25 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Na mapie koncertów cyklu "Chopin Przyjechał"
http://www.chopinprzyjechal.pl/index.php?id=mapa
widnieje także Zalewo.
Jako, że Nasza gmina aktualnie przeżywa "kryzys władzy", specjalny Mecenat nad tym koncertem objęło Biuro Koncertowe Herold z Bydgoszczy oraz firma Pianoforte Concert Management z Jerzwałdu.
Na tejże mapie pojawił się również Dzierzgoń (nasza sąsiedzka gmina). Tam jednak mają Burmistrza na wysokim poziomie. On wie, że bez kultury daleko się nie zajedzie.
Gość

Post autor: Gość »

Burmistrz: -Kazimierz Szewczun ... to prawdziwy mistrz w dziedzinie kultury i edukacji w Gminie Dzierzgoń .
Cały czas coś się tam dzieje i rozwija ...

Bardzo ładnie jest wszystko zorganizowane i dopięte na ostatni "guzik",
za przykład może posłużyć Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu

Ostatnio:

Obrazek
Festiwal piosenki "Słowiki 2010"
Gminny Ośrodek Kultury w Komorowie Żuławskim, już po raz XIII, był organizatorem Powiatowego Festiwalu Piosenki "Słowiki". Po raz kolejny braliśmy w nim udział i to z sukcesami. W festiwalu wzięły udział silne ekipy ze sztumskiego SCK, SP w Dzierzgoniu, GOK w Starym Dzierzgoniu i GOK w Komorowie Żuławskim. Festiwal rozgrywano w kilku kategoriach wiekowych.
( źródło: GOK Stary Dzierzgoń )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy w Jerzwałdzie i okolicy”