Bar pod Trąbką

Moderatorzy: Ewingi, Kazimierz Madela

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Bar pod Trąbką

Post autor: mirekpiano »

Wczoraj odwiedził mnie w Jerzwałdzie Alex, organizator zlotów Nienackofanów w Jerzwałdzie. Trochę wieczorem pobiesiadowaliśmy, a dziś odwiedziliśmy razem byłego Naczelnika Poczty w Jerzwałdzie, Antoniego Rybaczuka.
Szczególnie ciekawa historia, którą poruszyliśmy to "Bar pod Trąbką".
Stali bywalcy tego baru to:
naczelnik poczty- p. Antoni,
pisarz -p. Zbigniew,
felczer -p. Henryk
aktor - p. Zenon.
czyli ELITA
Ostatnio zmieniony 2010-03-01, 14:39 przez mirekpiano, łącznie zmieniany 3 razy.
Gość

Post autor: Gość »

"Bar pod Trąbką"

Były takie Czasy i stworzyły bar w przenośni. Byłem też pracownikiem Poczty Polskiej
W Zalewie. TZW. Bar działał zwykle po godzinach pracy i nie kolidowało to z pełnionymi obowiązkami służbowymi
Wszystko pod kontrolą, gdyż spotykali się Ludzie wykształceni, którym nawet nie wypadało pić alkohol pod sklepem, czy podobnym miejscu.


Wkrótce napisze więcej

CDN
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Nazwę "Bar pod Trąbką" wymyślił właśnie Zenon Nocoń, aktor i przy okazji alkoholik, stały mieszkaniec Rucewa k. Jerzwałdu. O nim na: http://www.jerzwald.pl/forum/viewforum.php?f=28
Awatar użytkownika
nocny grajek
Posty: 14
Rejestracja: 2010-02-11, 17:35
Lokalizacja: Dorotowo
Kontakt:

Post autor: nocny grajek »

A Twój bar też będzie "pod Trąbką" na cześć tradycji? :)
Gość

Post autor: Gość »

Ad. ~nocny grajek teraz Agencja Pocztowa mieści się w Sklepie Spożywczym "VENTA"
Mamy inne czasy i inne społeczeństwo, tamto to Historia ja Osobiście miło wspominam. W tym kierunku to Komuna była lepsza ludzie się bardziej szanowali wzajemnie, nie było pogoni za pieniędzmi jak obecnie..
Ostatnio zmieniony 2010-03-02, 15:20 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

Agencja pocztowa? A co znajduje sie w budynku poczty? Pytam z ciekawości :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

dix62 pisze:Ad. ~nocny grajek teraz Agencja Pocztowa mieści się w Sklepie Spożywczym "VENTA"
Mamy inne czasy i inne społeczeństwo, tamto to Historia ja Osobiście miło wspominam. W tym kierunku to Komuna była lepsza ludzie się bardziej szanowali wzajemnie, nie było pogoni za pieniędzmi jak obecnie..
W tamtych czasach to tylko z rozpaczy można było urżnąć się jak świnia. Bo czy się stało czy leżało to i tak się po równo należało. Można było się na śmierć zarobić a i tak więcej nie dostałeś. I za czym to było gonić. Każdy udawał, że robi a oni udawali, że płacą. Taka to była KOMUNA.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

na zdjęciu szyld poczty jerzwałdzkiej i trąbka
Załączniki
bar.trabka.JPG
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Zapytam za świetliczanką,co w tym miejscu teraz jest?
Ze zdjęcia z galerii P.Beaty, które pozwoliłem sobie zamieścić wynika, że to pustostan. A w dodatku " zawiany", ale tym razem śniegiem.
Załączniki
ByłaPoczta.JPG
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

Śnieg już "puścił".
Ten budynek zapewne wkrótce będzie sprzedawała Poczta Polska. Już śledzę przetargi w Gazecie Olsztyńskiej. Miejsce idealne na prawdziwy "Bar pod Trąbką".
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Czyli będzie " zawiewać " przez okrągły rok.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Post autor: mirekpiano »

W budynku tym jeszcze mieszka Donat Surowiec, syn byłego naczelnika
Mam nadzieję, że poczta zapewni mu zastępcze mieszkanie. On tam jest zameldowany od prawie 60 lat. Budynek ma wyremontowany dach i elewację.
Awatar użytkownika
Tadeusz
Posty: 185
Rejestracja: 2010-01-18, 06:15

Post autor: Tadeusz »

Budynek jak na swoje lata trzyma się świetnie. I dobra lokalizacja jak na taki cel.
Fascynat sztuki użytkowej i piękna natury
Awatar użytkownika
świetliczanka
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-01, 22:30

Post autor: świetliczanka »

Nie pamiętam gdzie był post Mirka o wirtualnym spacerze po Jerzwałdzie, więc piszę tu ;-)
Czekam na ten spacer :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poczta w Jerzwałdzie”