Wyprawa Rowerowa przez Warmię i Mazury 2002 r

Moderatorzy: Tadeusz, zalewianka

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

Wyprawa Rowerowa przez Warmię i Mazury 2002 r

Post autor: mirekpiano »

Również przez Jerzwałd wiodła trasa tej wycieczki rowerowej
http://narympal.bloog.pl/kat,40603235,i ... caid=6fd38

DZIEŃ 15
niedziela, 25 sierpnia 2002 r.
Trasa: Iława – Jerzwałd – Iława
Dystans: 65 km
UCZESTNICY:
Ania Wawrzynowicz, Agata Gonciarz, Celina Wieremiejczyk, Grzesiek Bazydło i Jacek Barczyński.

Już po ósmej byliśmy z Grześkiem na trasie do Jerzwałdu. Gdybyśmy takie tempo mieli przez całą wyprawę… Zanim zaczęliśmy szukać, zjedliśmy śniadanie nad Jeziorakiem. Naszym celem było znalezienie domu Nienackiego i Jego grobu na miejscowym cmentarzu.

To niezwykłe uczucie, stać nad grobem człowieka, który przez swoje książki dał tyle radości, sprawił, że zacząłem marzyć o takich przygodach.

Potem udaliśmy się do domu Nienackiego (nr 51). Przy bramie zaczęliśmy rozmowę z człowiekiem, który kupił ten dom. Wpuścił nas do środka i sporo o nim opowiadał. Pokazał nam Jego pokój, w którym tworzył swoje powieści, książki, z których korzystał, meble, maszynę do pisania. Przez okno, prześwitywała tafla Jezioraka…

To były dla mnie wyjątkowe chwile. I pomyśleć, że gdyby nasza wyprawa potoczyła się zgodnie z planem, w ogóle by nas tutaj nie było…

Z Jerzwałdu ruszyliśmy z powrotem do Iławy, ale nie inną drogą. Nie lubię dwa razy jechać tą samą trasą. Przed Siemianami skręciliśmy w las. Chyba trochę pobłądziliśmy, bo wyjechaliśmy nie tam, gdzie trzeba.
Załączniki
wyprawa rowerowa Jerzwałd 2002.jpg
Jerzwałd 2002..jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki rowerowe”