atrakcje turystyczne Nadleśnictwa Susz

Moderatorzy: Ewingi, Kazimierz Madela

Awatar użytkownika
mirekpiano
Posty: 1894
Rejestracja: 2010-01-13, 16:28
Kontakt:

atrakcje turystyczne Nadleśnictwa Susz

Post autor: mirekpiano »

http://www.susz.olsztyn.lasy.gov.pl/akt ... azJNvk9Z1R

Malowniczo położone pośród jezior Pojezierza Iławskiego lasy Nadleśnictwa Susz są terenem o wielkim potencjale turystycznym i rekreacyjnym.

Urokliwe leśne zakątki, cisza i bliskość natury czynią tereny nadleśnictwa idealnym miejscem na ucieczkę od miejskiego zgiełku i szarej codzienności.

AKTYWNY WYPOCZYNEK NA ŁONIE NATURY

W suskich lasach stworzono idealne warunki do uprawiania sportów. Przyjemnie biega się tam, gdzie unosi się zapach drzew oraz słychać szum liści i śpiew ptaków. Amatorom „dwóch kółek" Nadleśnictwo Susz udostępnia bogatą sieć dróg leśnych stanowiących doskonałe szlaki rowerowe. Naturalna nawierzchnia leśnych dróg sprzyja również uprawianiu coraz popularniejszej w naszym kraju dyscypliny sportu, jaką jest nordic walking.

Obfitość okolicznych jezior zachęca do kąpieli. W Nadleśnictwie Susz kąpieliska znajdują się nad jeziorami: Jeziorak, Płaskie, Urowiec, Merynos i Witoszewskie. Wielką atrakcją jest możliwość uprawiania żeglarstwa na najdłuższym w Polsce jeziorze Jeziorak. Jego liczne wysepki dają możliwość przycumowania i odpoczynku.

ZAPRASZAMY NA SPACER

Aby umilić czas spacerowiczom, Nadleśnictwo Susz utworzyło na swoim terenie dwie ścieżki edukacyjne: „Jasne" w Siemianach oraz „Jezioro Suskie" przy promenadzie wokół jeziora Suskie w Suszu. Zaprowadzą one w najbardziej urokliwe zakamarki lasu, przybliżą życie jego mieszkańców oraz pozwolą zapoznać się z pracą leśników.

A MOŻE TAK UWIECZNIĆ PIĘKNO PRZYRODY?

Nadleśnictwo ma również wiele do zaoferowania miłośnikom fotografii. Wystarczy wczesnym świtem wyjść na śródleśną łąkę, by uchwycić dziką zwierzynę wracającą z żerowiska. Mniej „cierpliwi" odnajdą się w fotografowaniu uroczych leśnych zakątków oraz malowniczo położonych śródleśnych jezior, takich jak Luba lub Czarne.
Załączniki
mapa Nadlesnictwo Susz.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leśnictwo, ludzie lasu”